Basketboll

PUBLIKOHET RANGLISTA E KUALIFIKIMEVE TË FIBA 3×3 EUROPE CUP 2019, KOSOVA ARRIN SUKSES TË MADH[FOTO]

Prishtinë (AsistiOnline) –Nga rangimi final i kualifikimeve për FIBA 3×3 Europe Cup 2019, është mësuar edhe renditja finale e ekipeve në këto kualifikime.

Kosova në këtë rangim ka përfunduar si e 6-ta që është një sukses i jashtëzakonshëm për ne si debutues për herë të parë në këto gara.

Pra ky sukses, përpos debutimit është edhe historik për një vend që për herë të parë luan në këso lloj gare.

Kosova 3×3 luajti ditën e sotme në këto kualifikimeve dhe arriti 1 fitore ndaj Andorrës(21-6), si dhe pësoi nga Sllovenia(21-8). Pra përfundoi si e dyta e grupit.

Në vijim lista me ekipet e renditura.

Komentet janë të mbyllura.