Basketboll

MICHAEL JORDAN APO LEBRON JAMES? JA CILI ËSHTË MË I MIRI NË HISTORI TË BASKETBOLLIT SIPAS MERAKLIVE T’BASKETIT [FOTO]

Dje në Asistin 388 në pjesën e dytë të emisionit mysafir ishin grupi më i madh shqiptar i tifozëve të basketbollit, Merakli e t’Basketit.

Përpos temave shumë interesantë që u biseduan me Besim Xhemajlin, Albion Pnishin, Gëzim Berishin dhe Shkodranin ishte edhe enigma se cili nga prej legjendave të NBA, Michael Jordan dhe LeBron James është më miri në histori.

Me tu shtruar si temë nga moderatorët e Asistit, Agon Fehmiu e Antigona Sejdiu, grupi Merakli t’Basketit filluan me analizat e tyre.

Image may contain: 5 people, indoor

Albion Pnishi tha se LeBron James gajtë karrierës së tij i ka pasur kundërshtarët më të fortë, por sipas mendimit të tij Michael Jordan është basketbollisti më i mirë i të gjitha kohërave.

Nga ana tjetër mendim të njejtë Besim Xhemajli shtoi se deri vonë ishte në mëdyshje se cili është i mirë ndërmjet Jordan dhe James, por Besi ishte i mendimit se LeBron është më i miri I historisë./Asistionline.com.

Komentet janë të mbyllura.