Basketboll

KOSOVA(U-20 M) SOT LUAN NDESHJEN E TRETË NË EUROPIAN(B)

Prishtinë(AsistiOnline) – Ditën e sotme Përfaqësuesja e Kosovës U-20 në konkurencën e meshkujve do ta luajë ndeshjen e tretë në Kampionatin Evropian – Divizioni B.

Në këtë kampionat që po zhvillohet në Portugali, ekipi i Kosovës sot luan kundër Armenisë  duke synuar fitore eventuale.

Ndeshja e Kosovës sonte nis në orën 19:15 dhe shpresojmë në fitore eventuale të djemve tanë.

Kosova deri më tani në këtë kampionat, nga dy ndeshjet e para, ka pësuar dy disfata po shpresohet që sonte të arrihet fitorja e parë.

Komentet janë të mbyllura.