Basketboll

DISA NGA FLUTURIMET KOZMIKE DHE NGULITJET FANTASTIKE NË ATRAKSIONIN E DJESHËM TË STREEBALL KOSOVA 2019[VIDEO]

Ditën e djeshme përfundoi edicioni i 20-të dhe njëherazit jubilar që sivjet u emërtua nga FIBA 3×3, si Streetball Kosova International 2019.

Në garën e sivjetme, pati shumë e shumë befasi dhe ekskluzivitete të cilat u përjetuan nga publiku kosovar nëpër 7 qytetet kryesore të vendit tonë. Në super-finalen e djeshme të Prishtinës, për herë të parë ateruan në vendin tonë, ekipi ndërkombëtar i “Dunking Devils” që dhuroi shou të paparë ndonjëherë më parë për publikun kosovar.

Në vazhdim ju lëmë me disa video-inçizime të siguruara nga ne, me spektaklin që krijuan djelmoshat e rinjë sllovenë:

B71C0F13-B8EC-46E5-8C98-A911DB97F63D F38D9C98-FDC3-4602-A0FA-5E7A9822327F 8A16ADD4-E7A1-477F-B612-3C71B719925D 5321D70C-E9DA-43EE-B014-35861C1B197B

Komentet janë të mbyllura.