Basketboll

DITË PUSHIMI NË EVROPIANIN QË PO MBAHET NË PRISHTINË

Prishtinë(AsistiOnline) – Dita e sotme do të jetë një ditë pushimi, për të gjitha ekipet të cilat po garojnë në Kampionatin Evropian për Femra, U-20 – Divizioni B.

Pas dy ditëve të para, me shumë ndeshje interesante, sot ekipet e kanë ditë pushimi për tu relaksuar ngapak dhe për ta rikthyer deri diku energjinë fizike të lojtareve.

Me ndeshjet e djeshme, është mbyllur faza e grupeve në këtë Evropian që po mbahet në Prishtinë dhe ditën e nesërme do të startohet për ndeshjet e raundit të dytë. Kosova do të jetë në garë për pozitat 9-12.

Komentet janë të mbyllura.