PAS FITORES SË ËMBËL, DITË PUSHIMI PËR DJEMTË TANË

0

Prishtinë(AsistiOnline) – 

Përfaqësuesja e Kosovës U-16 në konkurencën e meshkujve, dje ka zhvilluar ndeshjen e katërt në Kampionatin Evropian – Divizioni B.

Djelmoshat tanë të rinjë, pas katër ndeshjeve të zhvilluara arritën fitoren e parë dje ndaj meshkujve të Norvegjisë, një fitore plotësisht e merituar dhe që ngrit moralin tek djemtë tanë edhe për ndeshjet e mbetura.

Ky Kampionat po zhvillohet në Podgoricë të Malit të Zi dhe po shërben si përvojë e madhe për të ardhmen e djemve tanë.