ZYRTARE: ARIAN MEMETI LOJTAR I PRISHTINËS

0

Prishtinë(AsistiOnline) – Prishtina e ka zyrtarizuar lojtarin e radhës vendorë  për edicionin e ri.

Kryeqytetasit pak çaste më parë, kanë zbuluar se kanë nëshkruajtur me fluturuesin gjilanas, Arian Memeti.

Ariani luan në pozitën e qendrës dhe ka një gjatësi prej 203cm. Ai së fundmi ishte pjesë e skuadrës së Lipjanit.

Edicionin e kaluar në Superligën e Kosovës kishte, 16 pikë për ndeshje.