Basketboll

EKSKLUZIVE: DANISHA SHAW KALON TEK PRISHTINA(F)

Prishtinë(AsistiOnline) – Skuadra e Prishtinës në konkurencën e femrave ka angazhuar përforcimin e radhës në skuadër.

AsistiOnline.com ka marrë vesh ekskluzivisht se, prishtinaset kanë transferuar, amerikanen Danisha Shaw që së fundmi luajti tek rivali i Kryeqytetaseve, Bashkimi i Prizrenit.

Shaw e gjatë 1.70cm, luan në pozitën fundore dhe njihet për organizimin e mirë të lojës por edhe me shënimet nga distanca dhe kërcime.

Shaw pritet që të jetë ndër përforcimet më të spikatura tek Prishtina këtë stinor.

Komentet janë të mbyllura.