Basketboll

KOSOVA MËSOI KUNDËRSHTARËT E PARAKUALIFIKIMEVE PËR BOTËRORIN 2023

Prishtinë(AsistiOnline) – Është hedhur shorti për Raundin e Parë të parakualifikimeve për FIBA Kupën e Botës 2023, që u mbajt sot në Shtëpinë e Basketbollit (selinë qendrore të FIBA Botës) në Mies të Zvicrës me fillim nga ora 13:00, raporton AsistiOnline.com

Kosova rastisi që të jetë në grupin B:

Sllovakia, Islanda, Kosova dhe Luksemburgu.

Dhe në grupin A, ku ndodhet edhe Shqipëria:

Bjellorusia, Qipro, Shqipëria dhe Portugalia.

Garat në parakualifikimet për FIBA Kupën e Botës 2023 do të fillojnë në shkurt të vitit 2020 dhe do të përfundojnë në shkurt 2021.

 

 

Komentet janë të mbyllura.