Basketboll

SUPER-LARKIN ME 49 PIKË, PËR FITOREN E RADHËS SË EFESIT

Prishtinë(AsistiOnline) – Nën-kampionët e Euroligës, ekipi turk, Anadolu Efes ka arritur edhe fitoren e pestë me radhë në Euroligë.

Si vendas, Efesi sonte ka mposhtur bindshëm ekipin gjerman nga Mynihu, atë të Bayernit me rezultatin 104-75.

Individët më të dalluar në fitoren e sontme të Efesit ishin, i jashtëzakonshmi Shane Larkin me 49 pikë dhe Sertac Sanli me 17 pikë.

Tek Bayerni u dalluan, Vladimic Lucic me 20 pikë e Danilo Barthel me 11 pikë.

Komentet janë të mbyllura.