Basketboll

ALBA DHE LYONI BEFASITË E MBRËMJES

Prishtinë(AsistiOnline) – Para pak çastesh ka përfunduar edhe dita e parë e xhiros së 16-të në Euroligë, me dy ndeshje shumë interesante.

Alba e Berlinit ka triumfuar si vendase, ndaj mysafirëve të Baskonias me rezultatin 81-57.

Në këtë fitore të Albës sonte u dallua, Martin Hermannsson me 18 pikë.

Në anën tjetër, Lyoni në Francë ka arritur të mposht Khimkin e Moskës ngushtē 92-88.

Lojtari që spikati në fitoren e Lyonit sonte ishte, David Lighty me 20 pikë.

Komentet janë të mbyllura.