Basketboll

FITORJA E KATËRT RADHAZI PËR WARRIORS

Prishtinë(AsistiOnline) – Golden State Warriors e kanë arritur edhe fitoren e katërt me radhë në NBA.

Mbrëmë ekipi i drejtuar nga Steve Kerr, kanë mposhtur Phoenix Sunsin, 105-96.

Russell me 31 pikë e Lee me 16 pikë, ishin lojtarët më të dalluar në këtë fitore të Warriors.

Tek Suns u dalluan, Booker me 34 pikë, si dhe Saric me 11 sosh.

Komentet janë të mbyllura.