Basketboll

JA 5 BLLOKADAT MË TË BUKURA TË JAVËS SË KALUAR NË SUPERLIGË (VIDEO)

Prishtinë (AsistiOnline.com) – Në ndeshjet e javës së kaluar në Superligës përpos individëve që u dalluan me pikë të shënuara, asistime por edhe me ngulitje pati edhe të tillë që ngritën në këmbë publikun me bllokadat e tyre.

AsistiOnline ka zgjedhur për ju të nderuar lexues 5 bllokadat më të bukura të xhiros 20 dhe 21.

Bllokada e parë është e Terik Bridgeman-it të Bashkimit në duelin ndaj Trepçës, duke vijuar me bllokadën e Jordan Martinit në duelin, Peja – Sigal Prishtina. Në listën e bllokadave më të mira të javës së kaluar hynë edhe ajo e Ergin Groshës në ballafaqimin, Ponte Prizreni – Feronikeli ndërsa dy të fundit janë, ajo e Corey Ross-të Bashkimit në duel nga Trepçës në Minatori dhe e fundit është bllokada e Jabari Craig-ut në duelin, Rahoveci – Feronikeli./AsistiOnline.com.

Komentet janë të mbyllura.