Basketboll

KB LLAPI KAMPION VJESHTOR NË LIGËN E DYTË

Në fundjavë është zhvilluar xhiroja e nëntë në Ligën e Dytë të Meshkujve, apo e fundit për stinorin vjeshtor.

Llapi ka mundur Fushë Kosovën me shifrat 91:69. Llapjanët kanë shtatë fitore dhe dy humbje, derisa Fushë Kosova tri fitore dhe pesë humbje dhe llapjanët janë shpallur kampionë vjeshtorë të stinorit në këtë garë.

Humbjen e parë në këtë edicion e ka pësuar Borea, që është mposhtur nga Dardanët 88:60. Kjo ishte humbja e parë për Borean pas shtatë fitoreve radhazi, kurse Dardanët kanë gjashtë fitore dhe tri humbje.

Gjakova e Re ka shënuar fitore ndaj Dukagjinit në udhëtim 50:70. Për skuadrën gjakovare kjo ishte fitorja e gjashtë, derisa numëron edhe tri humbje, kurse Dukagjini ka një fitore dhe shtatë humbje.

Fitoren e gjashtë e ka regjistruar edhe Sfera, që mundi Gjakovën 78:57. Sfera ka edhe tri humbje, kurse Gjakova tri fitore dhe pesë humbje.

United Basketball ka vazhduar me humbje, që është e nënta radhazi, duke pësuar nga Kaçaniku 51:58, ndërsa skuadra kaçanikase ka tri fitore dhe katër humbje.

Rezultatet komplete: Java 9

Llapi – Fushë Kosova                 91:69

Dardanët – Borea                        88:60

Dukagjni – Gjakova e RE            50:70

Sfera – Gjakova                           78:57

United Basketball – Kaçaniku   51:58.

Tabela aktuale:

Komentet janë të mbyllura.