Basketboll

ISTOGU PËRFORCOHET ME LOJTAR TË HUAJ

Prishtinë(AsistiOnline) – Skuadra e Istogut e ka zyrtarizuar edhe përforcimin e tretë në skuadër për stinorin pranveror dhe më ndryshe se të tjerët.

Në fakt ekipi istogas, kësaj radhe është përforcuar me lojtar të huaj i cili nuk është emër i panjohur për opinionin e basketbollit në Kosovë.

Terrick Philips është lojtari më i ri i KB Istogut dhe kjo është hera e parë në historinë e klubit istogas, që një amerikan vjen për të luajtur për ta.

Philips luan në pozitat 2/3 dhe pritet që ti ndihmojë shumë skuadrës, për synimin kryesor e që sivjet është inkuadrimi në elitën e basketbollit kosovar.

Edicionin e kaluar kishte luajtur ai kishte luajtur pikërisht në Kosovë, ku ishte pjesë e KB Vëllaznimit, por që u largua para kohës, pasiqë kampionati në vendin tonë u anulua, për shkak të pandemisë që e kaploi botën.
Vlen të ceket se basketbollisti në fjalë, do të arrijë në Istog gjatë ditës së hëne.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.