Basketboll

BUCKS MË NË FUND KËNDELLEN, FITOJNË NDAJ OKLAHOMAS

Prishtinë(AsistiOnline) – Giannis Antetokoumpo me shokë kishin pesë humbje radhazi para këtij takimi, e tani ata u rikthyen tek fitoret

Takimi mes tyre dhe Oklahomas përfundoi me rezultatin 98-85.

Pikërisht Giannis ishte edhe më i dalluari në këtë takim, duke përfunduar ndeshjen me 29 pikë dhe 19 kërcime, krahas edhe 8 asistimeve. Middleton gjithashtu shtoi 20 pikë e 8 kërcime për Bucks.

Në anën tjetër tek Oklahoma asgjë nuk funksionoi siç duhej.

Për drerët e Milëaukee kjo ishte fitorja e 17 sezonale, krahas 13 humbjeve ndërsa Oklahoma ka 11 fitore dhe 18 disfata.

/AsistiOnline.com/

https://www.youtube.com/watch?v=CZZ8KrSLH3Y

Komentet janë të mbyllura.