Basketboll

PRIZRENI KONFIRMON LAJMIN E ASISTIT, TRANSFERON KWAME VAUGHNIN

Prishtinë(AsistiOnline) – Kwame Vaughn edhe zyrtarisht është lojtari më i ri i Ponte Prizrenit.

Skuadra elitare kosovare ka njoftuar pak më herët, se ka transferuar në radhët e veta basketbollistin amerikan, Kwame Vaughn.

KWAME VAUGHN përforcimi i fundit i skuadrës. Ashtu siq ju paralajmëruam , transferi i fundit i skuadrës është lojtari i njohur me karrierë nga Europa, Kwame Vaughn. Kwame i gjatë 1.93 luan në pozitat fundore ku pa dyshim eksperienca e tij do jetë kapital për skuadrën tonë. Kwame Vaughn vjen me përvoja nga ekipet : Antwerpen , Asvel, Frankfurt Skylines, Partizani, Zadar , dhe Al Ittihad. Përvojat dhe sukseset e tij kan qene të mëdha duke lënë gjurm në Champions league, Aba liga, etj. Me këtë përforcim skuadra përfundon merkaton e transferimeve. Së bashku drejt lojërave të bukura dhe sukseseve të rradhës’‘, thuhet në njoftimin e skuadrës prizrenase.

Të kujtojmë se Ponte Prizreni sivjet është prej skuadrave pretendente kryesore për titull dhe këtë më së miri e dëshmon fakti se po vazhdon të transferojë lojtarë cilësorë si rasti i këtij të fundit.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.