Basketboll

PENZA NË AVANTAZH TË NGUSHTË NDAJ BASHKIMIT, PAS PJESËS SË PARË

Prishtinë(AsistiOnline) – Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes së fundit finale mes Bashkimit dhe Penzës e vlefshme për titullin e kampionit në elitën e femrave.

Pas pjesës së parë po avancon skuadra e Penzës me rezultatin 42-45.

Te Bashkimi deri tani po dallohen, Aisha Balarabe me 15 pikë e Irma Konjusha me 10 sosh.

Te Penza më të mirat janë, Arbnore Përçuku me 14 pikë e Valbona Bytyqi me 11 sosh.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.