Basketboll

DY VAZHDIME PËRCAKTUAN FITUESIN E DUELIT, NUGGETS-PORTLAND

Prishtinë(AsistiOnline) – Ndeshja e pestë çerekfinale e perëndimit ndërmjet, Denver Nuggets dhe Portland TrailBlazers ka qenë fantastike, por edhe dramatike.

Pas dy palë vazhdimesh, skuadra e Denverit triumfoi ndaj Portlandit me rezultatin 147-140.

Nik Jokic realizoi 38 pikë, 11 kërcime e 9 asiste i ndihmuar edhe nga Marcus Morris me 28 pikë në këtë fitore tepër të mundimshme për Nuggets.

Te Portlandi s’mjaftuan assesi për fitore, Damian Lillard me plotë 55 pikë, 10 asiste e 6 kërcime, por as Robert Covington me double-double(19pk, 11krc).

Kjo fitore e Nuggets bën që këta të fundit të marrin avantazhin e serisë çerekfinale me Portlandin në 3-2 dhe ekipi që arrin katër fitore, kualifikohet në gjysmëfinale të Konferencës Perëndimore.

/AsistiOnline.com/

https://www.youtube.com/watch?v=tItX80nyX3s

Komentet janë të mbyllura.