Basketboll

KONKURENCA E JASHTËZAKONSHME, ASNJË LOJTAR NUK ISHTE TRE HERË MVP NË ASIST

Prishtinë(AsistiOnline) – ASISTI ju sjellë statistikat ekskluzive të skuadrave dhe lojtarëve të Superligës, që s’mund ti gjeni askund tjetër dhe e vazhdojmë me ekipet që patën lojtarë më së shumti në pesëshen e javës.

Se ky sezon ishte shumë i fortë, i niveluar dhe balancuar, këtë gjë më së miri e vërteton edhe fakti që as edhe një lojtar nuk arriti të bëjë het-trick në listën e MVP-së në Asist, duke bërë që pesë prej tyre të arrijnë maksimum dy herë këtë epitet.

Ishin këta: gjiganti i Pejës, Brandon Walters , Christopher Lee Hortman i Vëllaznimit, Drilon Hajrizi fantastik që bëri diferencën si tek Peja ashtu edhe tek Trepça, Divine Myles i Ponte Prizrenit dhe Ivan Koljeviqi, i cili për pak javë sa qëndroi tek Trepça, me lojë të bukur mrekulloi dhe po ashtu dy herë çmimin e MVP-së në Asist e fitoi.

LUFTA PËR MVP SHUMË E ASHPËR KËTË VIT, PLOTË 20 FITUES

  1. BRANDON WALTERS (PEJ)                              2
  2. CHRISTOPHER HORTMAN (VLL)                     2
  3. DRILON HAJRIZI (PEJ-TRE)                             2
  4. DIVINE MYLES             (PPZ)                            2
  5. IVAN KOLJEVIQ (TRE)                                      2

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.