Basketboll

LOJTARËT ME MË SË SHUMTI DOUBLE – DOUBLE SIVJET (TOP-5SHJA)

Prishtinë(AsistiOnline) – ASISTI ju sjellë statistikat ekskluzive të skuadrave dhe lojtarëve të Superligës, që s’mund ti gjeni askund tjetër dhe e vazhdojmë me lojtarët që patën rekordin e double-double’ave për ndeshje sivjet

Rekordmenë të padiskutueshëm sa i përket numrit të double – double-ve sivjet janë qendrat Brandon Walters dhe Urim Zenelaj. Në kte edicion, Walters kompletoi hiq më pak se 15 dyshifror të dyfishtë ani pse tek Peja erdhi në janar kurse 15 i pati edhe Urim Zenelaj i Pontes. Në pozitën e tretë  është Cedric Council i Vëllaznimit me 13 double–double-a kurse pozitat katër dhe pesë me nga 10 dyshifror të dyfishtë i ndajnë Drilon Hajrizi që fillimisht luajti për Pejën e pastaj Trepçën dhe Josh Martini i Ponte Prizrenit.

WALTERS DHE ZENELAJ NDAJNË POZITAT 1 DHE 2 PËR DOUBLE-DOUBLE SIVJET

  1. BRANDON WALTERS         (PEJ)                           15
  2. URIM ZENELAJ                   (PPZ)                          15
  3. CEDRIC COUNCIL              (VLL)                           13
  4. DRILON HAJRIZI                 (PEJ-TRE)                  10
  5. JOSH MARTIN                     (PPZ)                          10

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.