Basketboll

SHQIPËRIA U-20 FEMRAT E MBYLLIN EVROPIANIN ME DY FITORE

Prishtinë(AsistiOnline) – Kombëtarja Shqiptare e basketbollit për femra U-20 e ka mbyllur aventurën e saj në Women’s European Challenger me dy fitore.

Skuadra shqiptare sot ka triumfuar në ndeshjen e fundit ndaj mikëpritëses së turneut, Armenisë me rezultat final 72-79.

Vashat kuqezi e kishin nisur këtë Evropian me fitore ndaj Ukrainës, derisa më pas ishin mposhtur nga Greqia dhe Zvicrra e ashtu si e nisën, sot e mbyllën me fitore.

Në këtë Grup(D) Greqia e mbylli si e para me 4 fitore nga po aq ndeshje, Zvicrra, Ukraina dhe Shqipëria me nga 2 fitore, derisa Armenia nga 4 ndeshje, kishte po aq disfata.

Ky grup u luajt në Yerevan të Armenisë.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.