Basketboll

EKSKLUZIVE: COREONTAE DEBERRY TRANSFERI I FUNDIT I HUAJ TE RAHOVECI?

Prishtinë(AsistiOnline) – Ekipi i Rahovecit duket se tashmë është kompletuar me katërshen e lojtarëve të huaj për edicionin e ri.

AsistiOnline.com ka arritur të mësojë ekskluzivisht se Coreontae DeBerry me shumë gjasa mund të jetë transferi i rradhës i huaj te skuadra ‘vreshtare’.

DeBerry është lojtar i pozitës qendër dhe i gjatë 2.08 centimetra.

26 vjeçari nga Michigani i SHBA-ve në dy edicionet e fundit(2019/21) ka qenë pjesë e skuadrës nga Superliga e Portugalisë, ”Vitoria SC” me të cilët në edicionin e fundit në 30 ndeshje ka luajtur me mesatare 9.8 pikë, 3.4 kërcime e 1.3 asiste për ndeshje.

Karrierën si lojtar senior, DeBerry e kishte nisur te kolegji i njohur amerikan, ”Cincinnati”.

Përpos Portugalisë, DeBerry ka përvojë edhe në SHBA, Kanada, Gjermani e Tailandë.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.