Basketboll

PJESA E PARË: KOSOVA(U16) PO E MPOSHT THELLË GJIBRALTARIN

Prishtinë(AsistiOnline) – Përfaqësuesja e Kosovës U16 e ka mbyllur pjesën e parë ndaj Gjibraltarit me epërsi të thellë në kuadër të European Challengers – Grupi F.

Ekipi i Kosovës përkundër katër mungesave dhe vetëm me 8 lojtarë, po avancon me rezultat të thellë 11-42.

Te Kosova deri tani u dalluan, Eris Zeneli e Jon Ismalili me nga 12 pikë secili.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.