Basketboll

PEJA LIRON NJËRIN NGA LOJTARËT E HUAJ!

Prishtinë(AsistiOnline) – Pas performancave jo të mira në dy ndeshjet zyrtare të Superkupës, KB Peja ka vendosur ta lirojë njërin nga lojtarët e huaj.

Bëhet fjalë për qendrën kanadeze, Matt Neufeld i cili nuk ka bindur me cilësi drejtuesit e skuadrës pejane dhe AsistiOnline.com ka mësuar se është vendosur për largimin e tij.

Në dy ndeshjet e Superkupës me Pejën, Neufeld u paraqit me mesatare prej 6 pikëve, 7.5 kërcimeve e 2 asisteve për ndeshje.

Peja pritet që shpejtë ta gjejë zëvendësin e të larguarit, Neufeld.

/AsistiOnline.com/

 

 

Komentet janë të mbyllura.