Basketboll

FILLON STINORI I RI NË NBA, KAMPIONI TRIUMFON NË DERBI NDAJ NETS

Prishtinë(AsistiOnline) – Me derbin mes Milwaukeee Bucks dhe Brooklyn Nets, ka nisur edicioni i ri në Ligën më të fortë të basketbollit në botë, NBA.

Kampioni aktual i garës, Milwaukee ka arritur ta mposhtë Brooklyn Netsin me rezultat tejet të thellë 127-104, në një derbi të vërtetë në Arenën ”Fiserv Forum”.

Giannis Antetokounmpo me double-double 32 pikë e 14 kërcime, si dhe Pat Connaughton e Khris Middleton me nga 20 pikë, spikatën në kte fitore për Bucks.

Derisa te Nets u dalluan, Kevin Durant me 32 pikë e 11 kërcime e Paty Mills me 21 pikë, por që nuk mjaftuan.

Në xhiron e rradhës, Milwaukee takohet me Miamin e Netsi me Philadelphian.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.