Basketboll

PEJA MPOSHT THELLË PRIZRENIN 16, NË NDESHJEN QË U CILËSUA SI DERBI I XHIROS NË UNIKE!

Prishtinë(AsistiOnline) – Peja e ka fituar duelin që u cilësua si derbi i xhiros 5 në Ligën Unike, ndaj Prizrenit 16.

Verdhezinjë sonte triumfuan pa asnjë telashe duke fituar të gjitha periodat e ndeshjes edhe pse kjo nuk ishte pritur e shifrat finale të përballjes ishin 97-60.

Pesë basketbollistë arritën pikë dyshifrore te Peja sonte: Tyrone White(21), Dardan Berisha(18), Stephen Maxwell(18), Erdem Ilter(14), Arian Qallaku(10).

Te Prizreni 16 me lojë të mirë u dalluan, Arti Hajdari me 13 pikë e Alban Veseli me 10 sosh.

Ishte kjo fitorja e tretë e Pejës sonte, karshi 2 humbjeve në Ligën Unike e Prizrenit 16 e pësoi humbjen e dytë dhe ka poashtu tre fitore si Peja.

Në xhiron e ardhshme, Peja i shkon Vllaznisë e Prizreni 16 e pret Teutën.

/AsistiOnline.com/

 

Komentet janë të mbyllura.