Basketboll

KLASIKJA E BASKETBOLLIT KOSOVAR SONTE NË KRYEQYTET

Prishtinë(AsistiOnline) – Një super-ndeshje na pret sonte në kuadër të xhiros së 13-të në ArtMotion Superligën e Kosovës.

Dy skuadrat rivale të moqme, Sigal Prishtina – Trepça, ndeshen sonte në kryeqytet.

Deri tani, prishtinasit kanë gjashtë fitore dhe gjashtë humbje, ndërsa mitrovicasit nëntë fitore dhe tri humbje.

Sfida fillon nga ora 19:00 dhe transmetohet direkt në njërën nga kanalet e sportit në Artmotion.

Si zakonisht të rejat para dhe pas ndeshjes, pesëshet startuese, rezultatin, por edhe raportin final të sfidës do të mund ti gjeni në portalin e vetëm në shqiptari, dedikuar ekskluzivisht basketbollit, AsistiOnline.com

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.