Basketboll

BASHKIMI RIKTHEHET TE FITORET DUKE MPOSHTUR DRITËN

Prishtinë(AsistiOnline) – Bashkimi e ka fituar përballjen e parë të xhiros së 14-të në ArtMotion Superligën e Kosovës ndaj Dritës.

Prizrenasit e kanë mposhtur ekipin nga Gjilani me rezultatin final 83-112.

Ishte ky një duel tejet interesant në pjesën e parë me Bashkimin që fitoi periodën e parë(16-24), derisa e dyta i takoi ngushtë Dritës(29-27). Në pjesën e dytë vendasit u mobilizuan dhe fituan pa telashe(20-36, 18-25).

Valon Bunjaku shënoi më së shumti pikë sonte te Bashkimi(24), Andi Shehu kishte 22, Julien Lewis(20), Anton Kazarnovski(19) dhe Avi Toomer(12).

Te Drita me lojë të mirë u dalluan, Qëndrim Demi me 29 pikë, Isaiah Johnson me 19 e Bardh Jakupi me 15 sosh.

Bashkimi e mbylli stinorin vjeshtore me 8 fitore e 6 humbje, ndërsa Drita pësoi disfatën e 14-të nga po aq ndeshje, si ekipi i vetëm pa fitore.

Tash skuadrat do kenë afro 1 muaj pushim dhe stinori pranveror nisë me 12/13 janar 2022.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.