Basketboll

ZORAN DRAGIC TRANSFEROHET TE SKUADRA E ABA LIGËS

Prishtinë(AsistiOnline) – Basketbollisti i famshëm slloven Zoran Dragic është bërë me ekip të ri.

‘Zoki’ është transferuar te skuadra kroato-sllovene, Cedevita Olimpija.

Reprezentuesi slloven është bashkuar me ekipin që garon në ABA Ligë, për një kontratë që e mban aty deri në fund të stinorit 2021/22.

Dragic vije te Cedevita pas aventurës me Zalgirisin në Euroligë, gjersa përpos Evropës ka karrierë ka edhe në NBA me Phoenixin dhe Miamin.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.