Basketboll

KY VIKEND ME DY NDESHJE TË ELITËS, NJËRA LUHET SONTE

Në fundjavë do të zhvillohen dy xhiro të javës së 17-të në Art Motion Superligën e Kosovës në basketboll, kurse rezultatet e dy ndeshjeve tjera do të barten nga Liga Unike.

Të shtunën, Trepça pas dy humbjeve në stinorin pranveror do të ndeshet me Dritën, që ka 16 humbje në 16 ndeshje të zhvilluara, njëkohësisht skuadra e vetme që nuk di për fitore në elitë, kurse mitrovicasit kanë dhjetë fitore dhe gjashtë humbje, duke u renditur në vendin e tretë në tabelë.

Sfida fillon nga ora 19:00 dhe transmetohet direkt në Platformën Artmotion (KSport).

Si zakonisht të rejat para dhe pas ndeshjes, pesëshet startuese, rezultatin, por edhe raportin final të sfidës do të mund ti gjeni në portalin e vetëm në shqiptari, dedikuar ekskluzivisht basketbollit, AsistiOnline.com

Nesër do të zhvillohet duel më interesant ndërmjet Bashkimit dhe Sigal Prishtinës.

Peja-Rahoveci dhe Prizreni 16-Golden Eagle Ylli nuk do të luajnë këtë fundjavë dhe rezultatet do të barten nga Liga Unike.

Art Motion Superliga – Java 17

E shtunë

19:00 Drita – Trepça

E diel

17:00 Bashkimi – Sigal Prishtina

Peja – Rahoveci (REZULTATI NGA LIGA UNIKE)

Prizreni 16 – Golden Eagle Ylli (REZULTATI NGA LIGA UNIKE)

Komentet janë të mbyllura.