Basketboll

KY ËSHTË ORARI I PLOTË I FINAL 8 KUPËS SË KOSOVËS

Prishtinë(AsistiOnline) – Për afro pesë ditë me rradhë në qytetin e Pejës do të zhvillohet Final 8 i Kupës së Kosovës, kjo edhe në nder e kujtim të të ndjerit z.Agim Lluka i cili i dha shumë klubit të basketbollit Peja, por edhe gjithë basketbollit kosovar.

Por në fakt, cili është orari i kësaj maratone të basketbollit  kosovar që pritet ti dhurojë shumë emocione publikut?

Ndeshjet do të luhen të martën, të mërkurën, të enjtën, të premtën, derisa dita e shtunë do të jetë pushim dhe të dielën luhen finalet e mëdha dhe të shumëpritura.

E martë

13:00 Prishtina-Trepça (ndeshja zhvillohet në Prishtinë)

 

Final 8 në Pejë

E mërkurë

14:00 Penza – Bashkimi

17:00 Grupi B: Trepça – Rahoveci

19:20 Hapja solemne

20:00 Grupi C: Peja – Sigal Prishtina

 

E enjte

14:00 Istogu – Vëllaznimi (Liga e Parë)

17:00 Grupi A: Golden Eagle Ylli – Drita

20:00 Grupi D: Prizreni 16 – Bashkimi

 

E premte

14:00 New Basket – Vushtrria (Liga e Parë)

17:00 Gjysmëfinalja e parë (Fituesit e grupit B-C)

20:00 Gjysmëfinalja e dytë (Fituesit e grupit A-D)

 

E diel

12:00 Finalja e Kupës së Ligë së Parë

15:00 Finalja e Femrave

18:00 Finalja e Meshkujve

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.