Basketboll

PENZA TRANSFERON EDHE NJË BASKETBOLLISTE TË HUAJ

Prishtinë(AsistiOnline) – Pas rezultateve jo të mira në xhirot e fundit, po vazhdojnë ndryshimet te skuadra e Penzës që është kampione aktuale e Kosovës te femrat.

Vashat pejane së fundmi janë përforcuar edhe me një lojtare të huaj e cila luan në pozitat 2/3.

Stennis Lakyesha është emri i transferit të ri të Penzës e cila vije në Pejë pas aventurës së fundit në elitën kroate me ekipin e Brod na Savit dhe tek të cilët në 3 ndeshje luajti me 13.7 pikë e 3.3 kërcime për ndeshje.

Përpos kësaj përvoje në Evropë, lojtarja në fjalë ka luajtur edhe në disa kolegje amerikane e gjithsesi për vashat pejane do jetë vlerë e shtuar pas formës jo të mirë gjatë këtyre ditëve.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.