Basketboll

ÇEREKFINALJA E DYTË, DERBI I DY SKUADRAVE TË FORTA SHQIPTARE

Prishtinë(AsistiOnline) – Përballja e dytë çerekfinale e Ligës Unike te meshkujt zhvillohet në Durrës.

Tirana Neptun dhe Teuta e Durrësit do ti masin forcat dhe tentojnë fitoren për t’ja vështirësuar gjërat vetes.

Të dy skuadrat kishin nga shtatë fitore e shtatë humbje në garat e rregullta, duke përfunduar në pozitën e dytë, përkatësisht të tretë.

Në dy takimet mes tyre në këtë edicion të Ligës Unike, fitore ka shënuar skuadra tiranase, megjithatë priten dy takime me mjaft rivalitet.

Sfida fillon nga ora 19:00 dhe pritet të transmetohet në RTSH.

Si zakonisht të rejat para dhe pas ndeshjes, pesëshet startuese, rezultatin, por edhe raportin final të sfidës do të mund ti gjeni në portalin e vetëm në shqiptari, dedikuar ekskluzivisht basketbollit, AsistiOnline.com

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.