Basketboll

10 MINUTA PARA FUNDIT, PRISHTINA NGUSHTON MAKSIMALISHT EPËRSINË E YLLIT

Prishtinë(AsistiOnline) – Përfundon çereku i tretë i duelit ndërmjet, Prishtinës dhe Yllit, duel ky i vlefshëm për xhiron 25 të ArtMotion Superligës.

Pas çerekut të tretë po avancon skuadra e Yllit me rezultatin 52-55.

Te Prishtina deri tani u dallua, Biram Faye me 10 pikë.

Te Ylli aktualisht më i miri është, Henrik Shirko me 17 pikë.

________________________________________________________________________________

Përfundon pjesa e parë e duelit ndërmjet, Prishtinës dhe Yllit, duel ky i vlefshëm për xhiron 25 të ArtMotion Superligës.

Pas pjesës së parë po avancon skuadra e Yllit me rezultatin 27-42.

Te Prishtina deri tani u dallua, Biram Faye me 8 pikë.

Te Ylli aktualisht më i miri është, Henrik Shirko me 14 pikë.

________________________________________________________________________________

Përfundon çereku i parë i duelit ndërmjet, Prishtinës dhe Yllit, duel ky i vlefshëm për xhiron 25 të ArtMotion Superligës.

Pas çerekut të parë po avancon skuadra e Yllit me rezultatin 16-24.

Te Prishtina deri tani u dallua, Biram Faye me 8 pikë.

Te Ylli aktualisht më i miri është, Erjon Kastrati me 6 pikë.

________________________________________________________________________________

Ju sjellim pesëshet startuese të ndeshjes, Prishtina – Ylli, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron 25 në ArtMotion Superligën e Kosovës.

Prishtina starton kështu: Palokaj, Dugat, Ismaili, Janjeva, Faye.

Ylli e nisë me këtë pesëshe: Harris, Kastrati, Tmusiq, Shirko, Graf.

/AsistiOnline.com

Komentet janë të mbyllura.