Basketboll

PRISHTINA MBYLL PJESËN E PARË ME AVANTAZH NDAJ TREPÇËS

Prishtinë(AsistiOnline) – Përfundon pjesa e parë e duelit ndërmjet Prishtinës dhe Trepçës, sfidë kjo e vlefshme për xhiron 27 në elitën e basketbollit të Kosovës.

Pas pjesës së parë po avancon skuadra e Prishtinës me rezultatin 39-33

Te Prishtina deri tani u dallua, Jetmir Zeqiri me 13 pikë.

Te Trepça aktualisht më i dalluari është, Drilon Hajrizi me 15 pikë.

_____________________________

Ju sjellim pesëshet startuese të ndeshjes, Sigal Prishtina – Trepça, sfidë kjo e vlefshme për xhiron 27 në ArtMotion Superligën e Kosovës.

Prishtina: Mitchell, Thomas, Dugat, M.Ismaili, L.Zeqiri.

Trepça: Gordon, Purvis, Hajrizi, Hot, Collins.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.