Benfica mbyll çerekun e tretë me epërsi ndaj Yllit

0

Prishtinë(AsistiOnline) – Mbyllet çereku i tretë i ndeshjes mes Yllit dhe Benficës.

Pas çerekut të tretë po avancon skuadra e Benficës me rezultat 58-71.

Te Ylli deri tani u dallua, Bashir Ahmed me 21 pikë.

Te Benfica më i miri ishte, Betinho Gomes me 12 pikë.

_____________

Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes mes Yllit dhe Benficës.

Pas pjesës së parë gjithçka po luhet baraz 42-42.

Te Ylli deri tani u dallua, Bashir Ahmed me 14 pikë.

Te Benfica më i miri ishte, Terrell Carter me 9 pikë.

_____________

Ju sjellim pesëshet startuese të duelit, Golden Eagle Ylli – Benfica e vlefshme për fazën kualifikuese në FIBA Europe Cup.

Golden Eagle Ylli e nis me këtë 5she: Bunjaku, Shirko, Pepaj, Ahmed, Harris.

Benfica starton kështu: Almeida, Barbosa, Romdhane, Broussard, Zirbes.

/AsistiOnline.com/