Basketboll

Vëllaznimi po e mposht thellë Bashkimin pas pjesës së parë

Prishtinë(AsistiOnline) – Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes.

Pas periudhës së parë të lojës po avancon thellë skuadra e Bashkimit me rezultat 54-35.

Sammuel Sessoms me 15 pikë dhe Ray e Dallas me nga 13 pikë, po dallohen te Vëllaznimi, derisa te Bashkimi, Eric Copes ka 9 pikë e Grant Lozoya 8 sosh.
__________________

Ju sjellim pesëshet startuese: Vëllaznimi – Bashkimi, ndeshje kjo e vlefshme për xhiron e nëntë të Superligës së Kosovës te meshkujt.

Vëllaznimi: Llapi, Sessoms, Ray, Dallas, Pepaj.

Bashkimi: Morina, Lozoya, Umipig, Zekiqi, Copes.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.