Basketboll

Ekskluzive: Trevon Spencer lojtari i parë i huaj i Prizrenit

Prishtinë(AsistiOnline) – Klubi i Prizrenit ka nisur përgatitjet për stinorin e ri të Superligës së Kosovës.

Siç ka mësuar AsistiOnline.com, bardhezinjët kanë nënshkruar me amerikanin Trevon Spencer.

Lojtari në fjalë është i gjatë 196cm dhe luan në poziat 1/2.

Në katër edicionet e fundit, Spencer ka qenë pjesë e koloegjit amerikan ”Barton” në NCAA2 ku në edicionin e fundit ka luajtur me mesatare prej 12.5 pikëve, 5.8 kërcime e 1.7 asiste për ndeshje.

/AsistiOnline.com/

Komentet janë të mbyllura.