Bashkimi

Bashkimi fillon përgatitjet për stinorin e ri

Prishtinë(AsistiOnline) - Bashkimi i ka nisur përgatitjet për stinorin e ri. Skuadra prizrenase ka njoftuar se sot ka filluar me përgatitje për edicionin e ri...

Bashkimi transferon fundorin amerikan nga liga e dytë gjermane

Prishtinë(AsistiOnline) - Bashkimi e ka prezantuar sot transferin e dytë të huaj. Prizrenasit kanë nënshkruar me lojtarin amerikan, Buzz Anthony. Lojtari në fjalë është i gjatë...

Përgjegjësi shtesë për kapitenin, Biraj edhe sivjet me dy pozita te Bashkimi

Prishtinë(AsistiOnline) - Bashkimi ka njoftuar sonte për risinë e radhës në skuadër. Prizrenasit kanë njoftuar se kanë vazhduar kontratën me kapitenin, Qëndrim Biraj i cili...

Bashkimi dhe Morina vazhdojnë bashkëpunimin

Prishtinë(AsistiOnline) - Altin Morina do të mbetet edhe për një stinor te Bashkimi. Kështu ka njoftuar sot faqja zyrtare e klubit prizrenas, duke bërë me...

Jeremy Harris lojtari i parë i huaj te Bashkimi

Prishtinë(AsistiOnline) - Bashkimi e ka prezantuar lojtarin e parë të huaj për stinorin e ri. Jeremy Tyler Harris i gjatë 201centimetra dhe që luan në...

Edin Kërveshi pritet të marrë drejtimin e Bashkimit

Prishtinë(AsistiOnline) - Klubi më i vjetër i basketbollit në Kosovë, sivjet pritet të hyjë në gara me një buxhet më të reduktuar shkaku i...

Bashkimi sheh ‘dritën në fund të tunelit’, konsolidohet bordi i ri i klubit

Prishtinë(AsistiOnline) - Më në fund zhvillime pozitive edhe tek klubi më i vjetër i basketbollit në vendin tonë, Bashkimi. Faqja zyrtare e klubit dje është...

Ekskluzive: Valmir Kakruki afër Bashkimit, prizrenasit nisin lëvizjet

Prishtinë(AsistiOnline) - Klubi i Bashkimit në edicionin e fundit ka kaluar nëpër një situatë shumë të vështirë organizative dhe mbi të gjitha financiare. Me gjithë...

A i ka borxh Bashkimi Samuelsit, sa para dhe a e ka kryer obligimin ndaj tij? (VIDEO)

Prishtinë(AsistiOnline) - Bashkimi sivjet e angazhoi në skuadër njërin prej lojtarëve me karrierën më të bujshme që ka shkelur ndonjëherë në basketbollin kosovar. Por pas...

Të fundit: