Prizreni

Peja arrin edhe fitoren e dytë në Superligë

Kampionia e Kosovës, Peja shënoi fitoren e dytë në Prince Caffe Superligë, ku mundi Proton Cable Prizrenin me shifrat 85:115 (18:25, 25:30, 23:27, 19:33). Pejanët...

Dita e sotme nis me ndeshje interesante në Prizren

Prishtinë(AsistiOnline) - Sot vazhdon të luhet xhiro e dytë e Superligës së Kosovës te meshkujt. Ndeshja e parë e së dielës luhet në "Sezai Surroi",...

Prishtina fiton me shumë telashe dhe pas vazhdimeve ndaj Prizrenit

Xhiroja e parë ka sjell ndeshjen e parë në vazhdime. Kjo ndodhi në sfidën mes Sigal Prishtinës dhe Proton Cable Prizrenit, që u zhvillua...

Prizreni shkon në pushim me epërsi të ngushtë ndaj Prishtinës

Prishtinë(AsistiOnline) - Mbyllet pjesa e parë e ndeshjes në Prizren. Ekipi prizrenas po avancon me rezultatin e ngushtë 42-43. Lejson Zeqiri e Nick Ward me nga...

Pesëshet startuese: Peja – Prizreni

Prishtinë(AsistiOnline) - Ju sjellim pesëshet startuese të ndeshjes, Peja - Prizreni e vlefshme për çerekfinalen e Superkupës. Peja: Chandler, Cook, Shoshi, Calloway, Ismaili. Prizreni: Hughes, Mala, Zenelaj,...

Kampionia e nis Superkupën sot ndaj Prizrenit

Prishtinë(AsistiOnline) - Sot zhvillohen çerekfinalet e dyta të Superkupës së Kosovës te meshkujt. Dueli i parë i ditës së sotme, është ai në mes të...

Prizreni zëvendëson një të huaj për një tjetër

Prishtinë(AsistiOnline) - Skuadra e Prizrenit ka njoftuar sot edhe për një transfer të ri. Në fakt, prizrenasit e kanë zëvendësuar një lojtar të huaj me...

Prizreni starton me përgatitje

Prishtinë(AsistiOnline) - Prizreni ka nisur me përgatitje për stinorin e ri në Superligën e Kosovës. Skuadra bardhezi që ka kryer disa transfere vendore dhe të...

”Do jetë lojtar që do të mbahet mend gjatë në Kosovë”, Prizreni e prezanton me shumë bujë transferin e fundit

Prishtinë(AsistiOnline) - ''Ky lojtar do jetë një emër që gjatë do mbahet mend në basketbollin kosovar'', shkruan njoftimi i Prizrenit për transferin e fundit...

Të fundit: