Kryetitull

SERBIA PA TELASHE NDAJ ITALISË, KALON GRUPIN SI LIDERE

Prishtinë(AsistiOnline) - Skuadra e Serbisë e ka mbyllur fazën e grupeve në Kampionatin Botëror me bilanc të qind për qind 3 ndeshje, 3 fitore. Serbët sot...

EKSKLUZIVE: DRILON HAJRIZI MOHON KALIMIN TE TREPÇA, SHPEJTË ZGJEDH SKUADRËN E RE

Prishtinë(AsistiOnline) - Njëri ndër lojtarët më të mirë vendorë në basketbollin e Kosovës, Drilon Hajrizi ende e ka të paqartë të ardhmen e tij. Në një...

NIGERIA DHE PUERTO RICO ARRIJNË FITORET E PARA NË BOTËROR

Prishtinë(AsistiOnline) - Kanë përfunduar edhe dy ndeshjet e radhës në Kampionatin Botëror për ditën e sotme. Nigeria e ka arritur fitoren e parë në këtë Botëror,...

POLONIA VAZHDON ME FITORE, ANGOLA E ARRIN TË PARËN

Prishtinë(AsistiOnline) - Kanë përfunduar dy ndeshjet e para të ditës së sotme në Kampionatin Botëror. Angola ka arritur fitoren e parë në Botëror, duke mposhtur Filipinet...

TREPÇA VAZHDON KONTRATAT E TË GJITHË VENDORËVE, AFËR EDHE HAJRIZI E MALA

Prishtinë(AsistiOnline) - Skuadra e Trepçës po vazhdon me konsolidimin e fuqishëm të skuadrës për stinorin e ri. Mitrovicasit nëpërmjet një komunikate në faqen zyrtare në Facebook,...

USA MPOSHT TURQINË MINIMALISHT, VETËM PAS VAZHDIMEVE

Prishtinë(AsistiOnline) - SHBA-të e kanë mposhtur Turqinë minimalisht, në ndeshjen më interesante të Botërorit “Kina 2019” deri më tash. Në fakt ndeshja gjatë tërë kohës ishte...

FRANCA DËRRMON JORDANIN

Prishtinë(AsistiOnline) - Franca e ka shënuar edhe fitoren e dytë në Kampionatin Botëror në Kinë. ”Gjelat” pa telashe kanë radhitur fitoren e radhës dhe shumë domethënëse...

ZYRTARE: DARDAN BERISHA VAZHDON ME PRISHTINËN

Prishtinë(AsistiOnline) - Dardan Berisha edhe zyrtarisht është lojtar i Prishtinës edhe për një stinor. Njëri ndër basketbollistët më të mirë shqiptarë, ka vazhduar edhe për një...

BRAZILI BEFASON GREQINË, LITUANIA NUK GABON

Prishtinë(AsistiOnline) - Kanë përfunduar edhe dy takime tejet interesante në Kampionatin Botëror. Lituania e ka mposhtur pa telashe të mëdha Kanadanë 92-69 dhe tash pothuajse kalon...

Të fundit: