Liga e parë

Istogu vazhdon kontratën me lojtarin që i siguroi Superligën me treshet e tij

Prishtinë(AsistiOnline) - Klubi i Istogut po bën përgatitjet për kompletimin e rosterit para stinorit debutues në Superligë. Nëpërmjet faqes zyrtare klubi së fundmi ka njoftuar...

Kelmendi do të debutojë në Superligë, tregon se si po ndihet para kësaj përvoje (VIDEO)

Prishtinë(AsistiOnline) - Labinot Kelmendi pritet që sivjet të jetë lojtar debutues në Superligën e Kosovës. Ai dje ishte i ftuar në ASIST dhe tregoi se...

Transferet te Istogu, trajneri zbulon se cilët lojtarë janë duke i kërkuar (VIDEO)

Prishtinë(AsistiOnline) - Klubi i Istogut pritet që sivjet të bëjë gara në elitën e basketbollit kosovar. Trajneri i ekipit, Fikret Shatri dje në ASIST ka...

Njëri prej lojtarëve kryesorë, flet rreth Istogut në Superligë dhe ambicieve të tyre (VIDEO)

Prishtinë(AsistiOnline) - Njëri prej basketbollistëve më meritorë pse Istogu është në Superligë, padyshim që është edhe Labinot Kelmendi. Ai dje ishte i ftuar në ASIST,...

Shatri zotohet se Istogu nuk do të futet në Superligë me flamur të bardhë

Prishtinë(AsistiOnline) - Skuadra e Istogut sivjet do të debutojë për herë të parë në Superligën e Kosovës në Basketboll. Themeluesi i klubit dhe kryetrajneri, Fikret...

Ndeshja e kthimit në ”play out” për Superligën e Kosovës

Sonte zhvillohet dueli i dytë i ''play out''-it ndërmjet Ponte Prizrenit dhe Borës. Ndeshjen e parë e fituan prizrenasit bindshëm 86:123 dhe janë favoritë për...

Ponte Prizreni arrin fitore të thellë ndaj Borës në sfidën e parë të ”play out”-it

Prishtinë(AsistiOnline) - Ponte Prizreni e ka fituar duelin e parë të ''play out''-it ndaj Borës. Skuadra prizrenase e mposht atë prishtinase me diferencë të thellë...

Bora dhe Ponte Prizreni takohen sonte në ndeshjen e parë të play out-it

Prishtinë(AsistiOnline) - Sonte zhvillohet ndeshja e parë e ''play out''-it e vlefshme për inkuadrim ose mbetje në Superligën e Kosovës. Bora nga Liga e parë...

(VIDEO LAJM) ASISTI 529:  KATËR KAPITENËT E ÇEREKFINALEVE PARASHIKOJNË FILLIMIN E PLAY OFFIT

Pas përfundimit të pjesës së rregullt të Prince Caffe Superligës, në prag të përgatitjeve të katër skuadrave për çerekfinalet e Play Offit që fillojnë...

Të fundit: