Basketboll

FENERI NUK GABON NË ITALI

Prishtinë (AsistiOnline) – Lideri i Euroligës, Fenerbahçe është rikthyer tek fitoret pas disfatës në javën e fundit.

Ekipi turk nga Stambolli, ka shënuar fitore në udhëtim tek Olimpia Milano(). Duke përfocuar pozitën e parë në tabelë. Ekipi i legjendarit Zhjelko Obradoviç, përgjatë gjithë takimit, kishte epërsinë në duart e veta(17-22, 25-30, 26-21) dhe në fund realizoi fitore, .

Për fitoren e Fenerit sonte u përkujdesën, Ali Muhammed me 23 pikë, Nikola Kalinic me 22 pikë, si dhe Erick Green e Luigi Datome me nga 12 sosh.

Tek Milano u dalluan, ish-lojtari i Fenerit James Nunnanlly me 26 pikë si dhe Curtis Jerrells me 20 sosh.

Pas kësaj fitore, Fenerbahçe mbetet në pozitën e parë në tabelë. Përderisa Olimpia Milano, gjendet momentalisht në pozitën e 8-të së paku deri nesër.

 

Komentet janë të mbyllura.