Basketboll

JORDAN HULLS ZGJEDHET ORGANIZATORI MË I MIRË NË FIBA EUROPE CUP

Prishtinë (AsistiOnline) – Ish-lojtari i Prishtinës dhe tash lojtar i ekipit gjerman s.Oliver Wurzburg, Jordan Hulls është zgjedhur organizatori më i mirë i FIBA Europe Cup për stinorin 2018/19

Jordan Hulls kishte një përqindje prej 49% për 3 pikë. Dhe ishte ndër lojtarët kryesorë të skuadrës gjermane sivjet.

Hulls vite më parë, me shumë sukses mbronte ngjyrat e Prishtinës, madje atë botë kishte fituar edhe Ligën Ballkanike me klubin kryeqytetas.

 

Komentet janë të mbyllura.