Basketboll

Ç1: SLLOVENIA NË EPËRSI NDAJ KOSOVËS(U-18 F)

Prishtinë (AsistiOnline) – Ka përfunduar çereku i parë i ndeshjes së parë të Kampionatit Evropian, Divizioni B, ndërmjet Kosovës dhe Sllovenisë në konkurencën e femrave.

Pas çerekut të parë po avancon ekipi slloven thellë 2-25.

Tek Kosova vetëm Tringa Ukaj ka realizuar 2 pikë.

Tek sllovenet po dallohen, Dubeljak me 10 pikë e Zupanc me 4 pikë.

Komentet janë të mbyllura.