Basketboll

VASHAT KOSOVARE SOT LUAJNË NDESHJEN E FUNDIT NË EUROPIAN

Prishtinë (AsistiOnline) – Përfaqësuesja e Kosovës U-18 në konkurencën e femrave, sot e zhvillon ndeshjen e fundit dhe njëherazi më të vështirën në Kampionatin Evropian – Divizioni B.

Vashat kosovare, sot do ta kenë përballë ekipin e Finlandës që nuk di për humbje në këtë kampionat. Finlanda ka 4 fitore nga po aq ndeshje të luajtura, andaj edhe sot ndaj Kosovës shihet si favorite.

Ndeshja, Finlandë-Kosovë nis nga ora 14:15 dhe rezulatin pas çdo çereku mund ta përcjellni, te vendi. Në AsistiOnline.com

Komentet janë të mbyllura.