Basketboll

FENERI TRANSFERON LOJTARIN KRYESORË TË BAYERNIT

Prishtinë (AsistiOnline) – Fenerbahçe Beko që është ndër skuadrat më të fuqishme në basketbollin evropian viteve të fundit, ka bërë edhe një goditje të bujshme në merkato.

Së fundmi, skuadra e prirë nga Zhjelko Obradoviç ka transferuar në radhët e veta, amerikanin Derrick Williams që së fundmi ishte lojtar i skuadrës gjermane, Bayern.

Williams ishte ndër individët kryesorë të Bayernit në stinorin e fundit, që skuadra gjermane e zhvilloi në Euroligë dhe sigurisht që edhe për Fenerin pritet të jetë një forcë e rëndësishme për ekipin turk.

Komentet janë të mbyllura.