Basketboll

KOSOVA(U-18M) HUMBIN NDESHJEN E RADHËS NË EVROPIAN

Prishtinë(AsistiOnline) – Përfaqësuesja e Kosovës U-18 në konkurencën e meshkujve, ka pësuar humbjen e radhës në Kampionatin Evropian – Divizioni B.

Në këtë Evropian që po mbahet në Oradea të Rumanisë, Kosova sonte u mposht nga Norvegjia me shifrat 87-72.

Leonit Veliu me 15 pikë, Don Polloshka me 14 pikë, si dhe Erhan Sholla me 10 sosh, ishin lojtarët që realizuan pikë dyshifrore tek Kosova.

Kosova do ta ketë edhe një ndeshje si të fundit, për rangim përfundimtar në këtë Evropian.

Komentet janë të mbyllura.