Basketboll

MBYLLET DITA E PARË E BOTËRORIT: ME FITORET E THELLA TË SPANJËS E ARGJENTINËS

Prishtinë(AsistiOnline) – Ka përfunduar edhe dita e parë e Kampionatit Botëror që nisi sot në Kinë dhe do të luhet edhe 15 ditë të tjera.

Dy ndeshjet e fundit në planprogram ishin, Spanjë-Tunizi dhe Argjentinë-Kore.

Në ndeshjen e grupit C, Spanja e mposhti thellë Tunizinë 101-62, për ta arsyetuar epitetin e favorites së ndeshjes.

Në anën tjetër edhe Argjentina mposhti thellë Korenë95-69, ndeshje që i takoi grupit B.

Nesër zhvillohen ndeshjet e dyta të fazës së grupeve në këtë Botëror, ku na presin ndeshje shumë interesante.

Komentet janë të mbyllura.